המרצה לענייני המחשב מנסה את מזלה גם מחוץ לעולם הקוד

באמת לא מצליח לה, למרצה מבן גוריון שמגנה את האירוע לסטודנטים המילואימניקים שנערך באוניברסיטת באר שבע. לטובת האירוע הזמינו את יזהר אשדות להופיע ומכרו כרטיסים מוזלים למילואימניקים. אצה רצה המרצה וגינתה את האירוע הסגור למילואימניקים בכך שהוא מפלה נשים וערבים.

נשים וערבים?

לא ידעה המרצה שנשים משרתות במילואים.. אולי כי היא לא עשתה מילואים אף פעם? אולי היא לא זוכרת? וערבים, גם ערבים יש בצבא, לא המון, אבל יש. בקיצור – היא מחרטטת.

מה שמרגיז כאן זה לא שהיא דוחפת אג'נדה פוליטית של עצמה ואונסת אותה על המציאות הלא כל כך נוראה. את זה מותר לעשות וכולם גם עושים.. אבל לקחת סקטור התנדבותי שבאמת תורם ועובד קשה ולבטל אותו כל כך בקלות – זו כבר פעולה שלא כדאי לשתוק מולה.

המרצה עצמה, סוכרת פיה כשמדובר בסיבסוד אירועי יום האישה (משהו שרוב הנשים לא בחרו אלא נולדו אליו), ובגלל השימו ששלה במילה גזענות אינו נכון כלל. מילואימניקים הם ללא יחוד גנטי וכמו כל קבוצה – זכאים להטבות. יודעים מה – יכול להיות שאצטרך לקחת את דברי חזרה – יכול להיות שיש להם ייחוד גנטי: איכפת להם.

מילה לגבי הבנות שמשרתות במילואים – חלקן סטודנטיות (חלק גדול) וגם הן נתקלות בקשיים של חזרה ללימודים אחרי חודש של תעסוקה מבצעית. זה הזוי שמרצה באוניברסיטה לא תתייחס לזה. היא באמת לא מחוברת..

בכלל יש משהו קצת תמוה בשימוש שעושים המרצים בבמה האקדמית הכה פתוחה. אין ספק שהאקדמיה והאוניברסיטאות הן כר פוליטי לגיטימי. בכל העולם התחילו מהפכות ותנועות בדשא של האוניברסיטה.  אבל לאחרונה יש לי את הרושם שכמו בתי החולים והמסגדים שתחתיהם מתחבאים אנשי חמאס ומרגמות, כך גם הפכה להיות האקדמיה הממוסדת. אחרת איך אפשר להסביר למשל את עובדת היותו של ד"ר אורי אדיב מרצה למחשבה מדינית באוניברסיטה?? לא מוזר קצת שאדם שהיה חבר בתנועה ששללה את קיום מדינת ישראל, ריגל לטובת הסורים (והורשע בכך), למד חבלה בדמשק וחזר במטרה לבצע פיגועים בארץ ונאסר למשך 17 שנה, התחתן עם הבת של מרקוס קלינברג והתגרש ממנה, שוחרר כמהלך מקדים לעסקת ג'יבריל, למד מדע המדינה וכיום הוא מרצה בתחום…  זה קצת כמו לתת לפדופיל מורשע לנהל מועדון נוער.

שורה תחתונה: לקחת אירוע שכולו הוקרה לאנשי המילואים ולחרבן עליו, זה מעשה כל כך גס בעיני, שאני בוחר לחשוב שהיא לא לגמרי ידעה על מה היא מדברת. אני מקווה שאין הרבה מרצים שמתנהגים כפיל בחנות חרסינה עם הערכים עליהם בנויוה המדינה שלנו והמציאות שלנו, בלי קשר לפוליטיקה ב-כ-ל-ל! להיות מרצה זו זכות. הזכות לומר דברי חכמה לאזני קהל רב הקשובות ומאזינות לכל מוצא פיך.

חבל לקלקל גם את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *