• איך זה נראה בסוף

  • אלקטרוניקה מאחורה

  • מקום למחשבון

  • חיבור הפיקאפ

  • מבריק

  • אביזרים לא חשובים

  • ככה זה התחיל

  • על הכל כתוב פנדר..

  • בעטיפה של ממתק

פרוייקט שדרוג מיני-סטראט – חלק ג' (Pickguard)

לאחר שסולקו מהגיטרה כל החלקים הלא רצויים, ובגוף נעשו הקדיחות המתאימות, נותר לחבר את החלקים החדשים ואת האלקטרוניקה.

כבר בבואנו לבדוק את ה-Pickguardהמקורי שמגיע עם הגיטרה, מתגלים שני דברים: האחד, שהחורים הקיימים לא מתאימים ויש ליצור חורים נוספים, השני הוא שהחלק הזה מאוד מכוער ועשוי מהפלסטיק הכי זול ופשוט שיש. לטובת שיפור הנושא, הזמנתי שני לוחות של צלולואיד מסין. למה שניים? כי בתמונות קשה להבין איך באמת זה נראה.

חומר גלם

חומר גלם 2

הלוחות הגיעו צ'יק צ'ק, אך הבעיה היתה להבין בדיוק ממה הם עשויים. היות שאנשי הלייזר לא יכניסו כל דבר למכונה, נתבקשתי לבדוק האם יש PVC בפנים, מה העובי המדוייק וכו'. לאחר שקיבלתי תשובות מעורפלות מהסינים לגבי המרכיבים, החלטנו לעשות ניסוי קטן בחיתוך, בתקווה ששאר היריעה תישאר תקינה.

בדיקץ חיתוך

הטכנאי חזר ואמר שהחומר נשרף ולא נחתך טוב. ביקשתי לבדוק ואז הסתבר לי שמה שנשרף זה ציפוי הניילון. מתחתיו הכל היה בסדר. הניסוי הצליח. אבל כדי לחתוך את הצורה המדוייקת של החלק, הייתי צריך להביא שרטוט מחשב מדוייק. עכשיו, כשמדובר בגיבסון או סטראט סטנדרט, אין קל מזה. האינטרנט עמוס בקבצים מדוייקים ומסודרים של כל סוגי ה-Pickguard, לכל הדגמים האפשריים. אלא מה, שהגיטרה שלי היא מיני. גיטרת ילדים שמיוצרת במפעלים במלזיה וטיוואן, שאין ממש קשר בינם לבין בקרת איכות. כך יצא שכל מפעל מייצר חלקים קצת שונים בצורה ובסידור החורים. וגם אם הייתי יודע באיזה מפעל זה יוצר, יש גם הבדלים בין סדרות הייצור השונות. פה חשדתי.

החלטתי ליצור שחזור מדוייק של החלק הקיים. לשם כך סרקתי אותו במכונת צילום והתחלתי לסדר את קוי החיתוך של הלייזר, על התמונה. עם העיגולים והקוים לא היתה לי בעיה, אך עם הצורות המורכבות יותר, הסתבכתי. לשם כך ביקשתי מחברה מעצבת שתעזור לי לעקוב אחר הסילואטה באופן מדוייק. גם כאן לא נגמר המסע. הדפסתי את הקוים והשוואתי על המתאר של החלק. את זה עושים עם עיפרון. לאחר בדיקה והזזה, בדיקה והזזה, החלטתי לסיים ולשלוח לחיתוך.

 

שרטוט החיתוך

 

בחלק הזה עזרה לי חברה טובה, מעצבת גרפית. כי עיגולים וקוים זו לא בעיה אבל הצורה הכללית של החלק כבר היתה אתגר מסובך מדי, במיוחד לשעות הלילה המאוחרות…

תכנון 2

 

החומר הזה הוא תלת שכבתי. באמצע יש שכבה בצבע קונטרסטי, על מנת לתת קונטור בולט בתוצר הסופי. את זה משיגים על ידי חיתוך אלכסוני וליטוש של החלק החיצוני. זו הסיבה שחתכתי עוד שבלונה מעץ 10 מ"מ. השבלונה תשמש עבור הרוטר של אבי. פני החומר שאתם רואים בתמונה למטה אינם החומר עצמו, אלא ציפוי דמוי מסקינגטייפ אותו שמים בסדנת הלייזר על מנת לשמור על החומר המקורי משריפה ופיח.

שבלונה

העבודה על החלק הזה לא מסתיימת בשלב החיתוך והליטוש. יש גם עניין של מיסוך השראות עבור האלקטרוניקה שמתחבאת מאחוריו וגם חיזוק קו הארקה, שיאפשר הנמכה טובה יותר של רעשים. לשם כך ציפה אבי את הצד הפנימי בפס כסף ואת מסלול האלקטרוניקה בפסי נחושת (עם מוליכות טובה יותר מנייר הכסף).

ציפוי מוליך 1
IMG_5765

IMG_5766

וכך זה נראה בסוף:

הגיטרה

 

לחלק הקודם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *