הדוקטור שמחפש תרופה לסרטן – דוקטור ליאור ניסים

דוקטור ליאור ניסים למד איתי בפנימיה. יחד, חלקנו חדר אחד במשך שנים. ההיכרות העמוקה הזו, שאין דומה לה, אלא אולי בצבא, קירבה אותנו יחד לקבוצה קטנה של אנשים ששומרים על קשר גם ממרחק רב. מפרספקטיבת סבא זמן, כיום, בשנות הארבעים לחיינו, אני יכול להבין את המכניזם של הכוחות שמניעים אותו ומחזיקים אותו במסלול הסגפני הזה. כבר כשנפגשנו גיליתי תא משפחתי לא סטנדרטי של ילד שגדל כיתום מגיל צעיר כשאימו נפטרה ואביו ואחיו גידלו אותו. החיים ביפו גם הם לא הקלו על העניין. מאותו ילד שניצח כנגד כל הסיכויים בתחרות הארצית למשחקי מחשב והעביר את כל כספי הזכיה לפרנסת המשפחה, לאדם הבוגר ואיש המשפחה שמעמיס משקל רב על חייו האישיים על מנת לסייע לאנושות לפתור את אחת הבעיות הכאובות וחסרות הפיתרון – הסרטן. אותו הסרטן ממנו מתה אימו בגיל כה צעיר.

כבר בשנת 2011, הגיש מכון ויצמן פטנט על הרעיון עליו עבד ליאור, שילוב של ננו טכנולוגיה ומניפולציות גנטיות, שנועדו לאתר תאים סרטניים ולהשמיד אותם. (שלשה גנים בעקבות הסרטן). המאמר של פרופסור בר זיו וליאור התפרסם בכתב-העת המדעי Molecular Systems Biology

ניסים, השוהה כעת בבוסטון, מזה מספר שנים, מנהל חיים לא פשוטים. אישה וילדים בקור המקפיא של בוסטון, וחברים ומשפחה בארץ. החיים בבוסטון אינם פשוטים למשפחה. מעבר לפגעי מזג האויר המופרעים שפוקדים את בוסטון בחורפים האחרונים, מדובר בעבודה מאומצת שאינה מכניסה הרבה. כחבר של ליאור, אני מקווה שהתקופה הזו תסתיים והוא יחזור להמשיך את המחקר שלו בארץ.

msb201099-math-0002

 

http://www.researchgate.net/profile/Lior_Nissim

כיצד יראה העולם ללא מחלת הסרטן, שגובה מחירים כה כבדים מהאנושות ומאורח החיים המערבי? אף אחד לא באמת יודע. אבל כולנו מקווים לגלות.

🙂

7 תגובות

 1. יניב היקר, זו רויטל טוינה חברה של סאני לשעבר לשעבר לשעבר,
  היום נשואה ליוסי באושר עם 3 בנים שובבים, יצאתי לעצמאות לפני שנה ואני עוסקת בניהול פרויקטים בתעשייה
  יש לי כיום פרויקט גם בעיריית פתח תקווה, נמצאת שם יום בשבוע

  אשמח מאוד שתיצור איתי קשר,

  עם געגוע

  שלך
  רויטל
  058-49xxxxx

 2. איזה כיף לשמוע ממך!!
  אני אתקשר הערב 🙂

  (ומחקתי חלק מהספרות של הטלפון ששמת פה, כדי שלא יסתובב המספר חופשי כציפור ברחבי הסייבר ספייס..)

 3. יניב, תודה על הפוסט המפרגן.

  ד"ר ליאור ניסים

 4. פוסט מאוד מעניין. הגעתי לכאן במקרה אבל בלוג מאוד מעניין ובמיוחד הפוסט הזה. נראה שלליאור ניסים ולרעיונות שלו יש סיכוי לנצח את הסרטן. תודה.

 5. אני שמח לומר שליאור הוא אחד החברים הכי קרובים וטובים שלי, מאז מאבק הסטודנטים בשנת 1998. ראיתי איך האיש הזה מתפתח מקצועית בצורה יוצאת דופן, ולמרות הרצון האירעי שלו להשמיד את המין האנושי (ובעיקר את האמריקאים..), יש בו גם שאיפה להציל לא אנשים מסבל מיותר. בקיצור – סחתיין עליו.

 6. ואו. מגניב. נקווה שסוף סוף נצליח למגר את המחלה הארורה הזאת. מאחל לליאור ועמיתיו בהצלחה!

 7. ואו. מגניב. נקווה שסוף סוף נצליח למגר את המחלה הארורה הזאת. מאחל לליאור ועמיתיו בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *