הטריפ של טריפון

ילדת תלמה ילין, דוגמנית, סולנית EatLiz, ניגנה עם שי טוכנר ושרה ב"אלפית",  אלה רק מקצת מההפתעות בתוך פצצת המימן הזו, שנקראת לי טריפון. שורשיה נטועים עמוק בים ובמחול. עם אב רב חובל ואמא רקדנית בבת-שבע, דבר שמזכיר לי מיד את בילבי 🙂 שאביה היה רב חובל והיה לה סוס, נגיע אליו בהמשך..

לי למדה פסנתר וחליל צד בצעירותה ולאחר מכן, באס וגיטרה. ההשפעות המוזיקליות המרכזיות עליה היו מגוונות וכללו את קינג קרימזון, פרנק זאפא, מוזיקה קלאסית, קלטית ורוק פרוגרסיבי.  ההחלקים המרכזיים בחייה המוזיקליים היו כזמרת עם להקת איטליז וכבאסיסטית בהרכבים שונים.

הפרוייקט האחרון והשאפתני שלה " THE KOKORO" קורם עור וגידים בשנה האחרונה ואף מעבר לכך. טריפון, וותיקה ולמודת ניסיון, מייצרת פה פרוייקט בוגר ויחודי, תוך שהיא פוסעת על חלקים במפת המוזיקה הישראלית שעדיין לא מופו. הפרוייקט, שמיועד לחו"ל הוא פרי עבודתם של לי טריפון והמפיק המוזיקלי דן פרבר. הפרוייקט משלב בין דיסציפלינות המוזיקה, מחול, תאורה אמנותית ותיאטרון ומוסר לצופה חוויה רב חושית משכנעת. קוקורו זה לב ביפנית.

זהו אינו הפרוייקט הראשון בנגיעות יפניות ואלקטרוניות. קודם לו הפרוייקט "MONONOKII" (בקישור אחד הקליפים האהובים עלי) שעשתה לי יחד עם פיליפ גי.

בעיני, המיוחד בעבודות של לי הוא הנגיעה שלה בלב (כן) המדמם של האנושיות שלנו. לב אמיתי, מדמם ורחוק מלהיות מושלם. מלוכלך לעיתים ומשפריץ וזאת באסתטיקה יחודית, קלינית ובלתי מתפשרת שמהווה קונטרסט אדיר ללב המלוכלך. טריפון מגשרת על התהום הזו בוירטואוזיות מורכבת המשלבת את כל התחומים שאפשר. בסבלנות אין קץ היא טווה סיפור מורכב מחומרים הקיימים בכל אחד מאיתנו. כמאזין או צופה, מתבקשת מחד הסבלנות לשמוע עד הסוף, כי בניגוד לכל ה"כאן ועכשיו" הטרנדיים, טריפון לא מאכילה אותנו בכפית, אלא מאפשרת לנו להתרגל אליה, בזמן שנדמה שהיצירה שלה מתרגלת אלינו ומאידך, אנחנו מקבלים בסוף היצירה תחושה של סיפוק ושל סוף מסע, תחושה שנעדרת בהרבה מהמוזיקה העכשיוית.

מופע הבכורה שלה, שרציתי כל כך שיתקיים בבית היוצר, יקרה בסוף בסוזן דלאל, אכסניה ראויה לא פחות לפרוייקט כה מורכב, ב-3 וב-10 באפריל, שעה 21:00. קישור לרכישת כרטיסים – כאן.

אז נחזור לסוס. לי נפצעה בתאונת רכיבה על סוס ולבילבי היה סוס. אבל זה לא הכל. גם באחד הקליפ הבאים של הפרוייקט מככב סוס אציל וכרגיל, גם רקדנים מעולים ומוזיקה שתופסת.

עד אז, אצרף פה את הקליפ הרשמי הראשון של הפרוייקט:

כתבות נוספות

תופעה ושמה AKB48

בטוח שלא שמעתם עליהן, על להקת הבנות היפנית הנקראת AKB48. נתחיל מזה שהלהקה הזו מחזיקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *