סוף או התחלה – שי משולם

הופעת הבכורה של שי משולם התקיימה בבארבי תל אביב מפוצץ באנשים עד אפס מקום. בלילה אחד באמצע ספטמבר, נפגשו חבורה חלומית של אמנים, יחד עם שי משולם על הבמה ועטפו את מילותיו בהרבה אהבה וחיבוק. המופע כלל את שיריו של שי, שהולחנו על ידי שי משה, ובוצעו על ידי שי עצמו, שי משה ושישה אמנים אורחים – אריאל זילבר, רונית שחר, שולי רנד, תום פטרובר, מרגנית שעיה, קובי אפללו ואביתר בנאי. באלבום משתתפים גם תום כהן, קורין אלאל ומוזיקאים רבים נוספים, כמעט חמישים איש עבדו על האלבום.

"המוזיקה עזרה לי לגלות את המחלה. זה קרה כשישבתי לנגן על הגיטרה, וקלטתי שהראש אומר ליד לעשות אקורד מסויים, והיד עושה משהו אחר."

במופע, כמו באלבום שי משולם שר חלק מהשירים, שהוקלטו בזמן שעוד ניתן היה לשיר ולהקליט. השירות הוקלטו קודם כל, לפני הכל, על מנת לשמר כמה שיותר מהצבע הצלילי של שי משולם, שמצבו הבריאותי הלך והידרדר, וכך גם היכולות הקוליות שלו.

"התחלתי לכתוב בלי סדר, בלי חוקים, בלי חרוזים. פורק כאב, תובנות, וזה עזר לי לזכור ולתקן את עצמי."

שי משה משה – "הרגע הזה שאתה כבר לא רואה את המחלה"

שי משה, הידוע בכינויו "שי משה משה", מפיק מוזיקלי מוכשר, שעומד מאחורי ההרכב "Sawyer", חי ופועל משכונת פלורנטין, בבניין עם מעלית, מופיע, מלמד גיטרה, בוגר רימון, שהופיע על במות רבות בארץ וקצת בחו"ל, אחראי על על ההפקה והלחנים של האלבום.

"שי משולם הוא חבר, אפילו משפחה. הוא רצה לעשות משהו שהרגשתי שאני יכול לעזור לו לעשות. הוא בא אלי לפני שנתיים ומיד הרגשתי שיש פה משהו מעבר, אז החלטתי ללכת עם זה. הייתי בדיוק לפני הופעה כשקיבלתי ממנו את ההודעה בפייסבוק. זה העיר אותי."

"שמעתי את "אם נתרסק", הבנתי מה הוא רוצה לעשות ואז ניפגשנו. התהליך היה לא פשוט. אני מגיע ממקומות אחרים. פתאום הייתי צריך להלחין דברים שישארו משמעותיים גם עוד עשר או עשרים שנה."

המופע עצמו, סוחף ומרגש, על במה צפופה מאוד (רשימת נגנים בהמשך), עם זמרים מתחלפים, עבר בצורה מעוררת התפעלות, וכמעט שלא נרשמו תקלות טכניות, וגם כשאלה קרו, הן טופלו במהירות ובמקצועיות רבה (המוניטור של אריאל, הגיטרות של שי). בין השירים, כמו מכשיר ביו פידבק ענק, הושמעו לקהל פעימות לב ואת המופע כולו פתחה אפרת, מנכ"לית עמותת ALS בישראל.

שי משולם היה על הבמה, דיבר עם הקהל ואף הצחיק אותו לפרקים בתשובות שנונות.

"השמעתי את השיר לידידה שלי וראיתי אותה דומעת. זה עשה לי טוב, הבנתי שאני יכול להעביר את המסר ומאז אני עובד על זה כל הזמן, כותב. אני חייב לכתוב זה כל מה שיש לי לעשות. בשלב מסויים חשבתי שאני מספיק בשל לזה, פניתי לאיזה אמן, ואז הבנתי שאני עוד לא שם. זה רק גרם לי לעבוד יותר קשה. נפגשתי עם חברים ברימון, והבנתי שאני צריך מישהו איתי ישעזור לי להפיק את זה. בכלל לא חשבתי על אלבום."

בתחילת המופע חולקו לקהל צמידים מוארים מיוחדים, ששינו צבעים במהלך המופע ודאגו לויזואליות מעניינת בקהל בכל משך המופע.

יצאנו כולנו מהמופע הזה בידיעה שקיבלנו משהו שילך איתנו גם אחרי שהדי הצלילים האחרונים על הבמה ישככו ויעלמו. היה צריך להיות שם כדי להבין.

"המטרה היתה להשאיר משהו לילדים – עם המסר ששום דבר הוא לא אסון בעולם, ושהאושר הוא בעצם החלטה."

 

חברי ההרכב על הבמה: 

תופים : רן יעקובוביץ'
בס : טל מרקוס
קלידים : איתי שיטרית
גיטרה : שי משה משה
גיטרה : אלעד פלמהולץ
כינורות : ליה שרמן / מריאן טור / תומר עינת
חצוצרה : ינון פרץ
טרומבון : יאיר סלוצקי
סקסופון : יקיר ששון
נבל : קטרין לסקו
סאונד : אליאס אנזרוט

שי ושי
שי ושי

https://shaymeshulam.bandcamp.com/releases

https://www.youtube.com/channel/UC4X4-vHWAQMLQ4FR8y5-6gQ

השתתפה בהכנת החומרים, הצילומים והשאלות ראיונות: נטע ויל

כתבות נוספות

פנחס ובניו על האש

אז מה העניין עם פנחס ובניו? לאיזו מסגרת מוכרת מכניסים את המוזיקה הזו? אז זהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *