בראשי מיתר אחד – Brushy One String

בראשי מיתר אחד, או בקיצור "בראשי", הוא מוזיקאי ג'מייקאני שהתפרסם בעיקר ביוטיוב, לאחר שהבמאי הדוקומנטרי לוצ'יאנו בלוטא גילה אותו. לוצ'יאנו שהה בג'מייקה לצרכי צילומים לסרט Rise Up, שעקב אחר חייהם של שלשה מוזיקאים ג'מייקנים שניסו לפרוץ למיינסטרים. למעשה, הסרט כבר צולם כולו כשנפגשו השניים ולוצ'יאנו החליט לצלם, אך בסופו של דבר בחדר העריכה הוחלט להכניס גם את הקטע של בראשי. בראשי ישב בחוץ, בלי כסף, ביקש 20 דולר בשביל לשיר עם מיתר אחד. כשלוצ'יאנו חזר, בראשי לא זכר, אבל לוצ'יאנו הקים אתר אינטרנט עבורו, העלה סרטונים ליוטיוב ומשם ההצלחה היתה מסחררת.

בראשי הוא בנו של המוזיקאי הג'מייקני פרדי מק'קיי, זמר נשמה, שהוציא מספר אלבומים ונפטר בשנת 86' מהתקף לב, זמן קצר לאחר יציאת אלבומו האחרון "I'm A Free Man". בראשי היה צעיר מאוד, נוצרי, ריווייבליסט, לא ידע קרוא וכתוב עד גיל מאוד מאוחר, ומושפע מסול ובלוז. אימו, בברלי פוסטר (Beverly Foster), היתה זמרת ליווי של טינה טרנר.

למה מיתר אחד? הוא היה במסיבה פעם אחת, התעקש לשיר ולאחר תשואות הקהל, ישב ובכה. בלילה הוא חלם על איש עם גיטרה ומיתר אחד, שאמר לו "לך נגן על גיטרה עם מיתר אחד". "שמור על הגיטרה והגיטרה תשמור עליך". ופוף, הוא נעלם. מאותו הרגע הוא החל להתאמן על מיתר אחד. זה היה בגיל 7

למחרת ברח מהבית לעיר אחרת ושם הפך להיות "בראשי מיתר אחד". במצב כלכלי קשה, מנגן על סירים ברחוב, מנגן על גיטרה בשווקים, תמורת כסף. אחד המקרים הבולטים בהם זכה בראשי בהכרה היה בהופעה של הרכב אחר, כשהעירייה החליטה לסגור את החשמל ללא התראה, והלהקה הפסיקה לנגן. בראשי ביקש מהמפיק לעלות ולהנעים את זמנם של האורחים עד שיחזור החשמל. בסופו של דבר הוא ניגן במשך שעה וחצי לתשואות הקהל, גם לאחר שחזר החשמל.

כיום בראשי ממשיך לנגן ולהתפתח ומנגן כבר על גיטרה עם שישה מיתרים… אבל ממשיך לנגן רק על אחד מהם..

 

הנה עוד סרטון של בראשי, והפעם מטפל בגיטרה שבורה:

כתבות נוספות

אז אתם רוצים לג'מג'ם?

אז אתם רוצים לג'מג'ם?  הנה כמה טיפים ורעיונות שיעזרו לכם לצלוח את החוויה בשלום: איך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *