קית' ריצ'רדס – ההתחלה

מלאגאנה – הקטע הראשון שקית' ריצ'רדס למד לנגן על הגיטרה אי פעם. הגיטרה היתה שייכת לסבא שלו גאס, והיתה תלויה על הקיר, גבוה מעל יכולת ההשגה של קית' הקטן. סבא היה רואה אותו ומציק לו "אם תגיע אליה, אני אתן לך לשחק בה קצת." קית' הקטן מצא דרך לטפס על כיסא + כמה כיסאות והשיג את הגיטרה. מלאגנה זומזמה לו על ידי סבא גאס, שלאחר מכן הראה לו איך לנגן אותה, רק צלילים בודדים, בלי הרמוניה, בלי מפרט.

הצעד הבא – כיצד לשכנע את אמא לקנות לו גיטרה.. עבודות קטנות לחופש, וניסיונות להרשים את אמא עבדו כמצופה והיא הוציאה סכום כסף קטן וקנתה לו גיטרה אקוסטית.

את האקורדים הראשונים הבין בעצמו מ"מלאגנה" – E, F, Am  את השאר מצא לבד מנגינה עם תקליטים ומלהסתכל על נגנים אחרים.  מושפע מג'ימי ריד, סקוטי מור, בובי הב.

הוא למד בתיכון מקצועי, היה שכן וחבר ילדות של מיק ג'אגר, הושעה מלימודים בשל היעדרויות ממושכות משיעורים, הוא למד כמעט את כל הסולואים של צ'אק ברי. שנים מאוחר יותר הוא נפגש במקרה עם ג'אגר, על הרכבת, בשעה שג'אגר היה בדרכו ללימודים בבי"ס לכלכלה. האלבומים שהחזיק ג'אגר ביד (צ'אק ברי ומאדי ווטרס) גילו לשניהם טעם משותף במוזיקה, והשאר… היסטוריה.

כתבות נוספות

אז אתם רוצים לג'מג'ם?

אז אתם רוצים לג'מג'ם?  הנה כמה טיפים ורעיונות שיעזרו לכם לצלוח את החוויה בשלום: איך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *