תופעה ושמה AKB48

בטוח שלא שמעתם עליהן, על להקת הבנות היפנית הנקראת AKB48. נתחיל מזה שהלהקה הזו מחזיקה בשיא גינס ללהקה הגדולה ביותר והיא כללה בתוכה (נכון לשנת 2012) 94 בנות בגילאי 16-25, מחולקות לארבעה צוותים, צוות A, צוות K, צוות B וצוות 4. מתחיל לעניין?

הלהקה הוקמה בשנת 2005 ונקראת על שם אזור מסויים בטוקיו, יפאן, שניקרא אקיהבארה, Akihabara, במקום בו בנוי אולם ההופעות הפרטי של הלהקה. במקור, היו בהרכב רק 48 בנות, אך כיום (2015) מספרן גדל ל-140. מקים הלהקה, יאסושי אקימוטו, רצה להקים הרכב מוזיקלי עם תיאטרון משל עצמו, בשונה משאר להקות הפופ שהיו נודדות ומופיעות באולמות שונים. הופעות יומיות, כך שהמעריצים תמיד יוכלו לצפות בהן בהופעה חיה.

AKB48 מרויחות הכי הרבה כסף ביפן. 128 מיליון דולר בשנת 2013, והוגדרו כתופעה חברתית. נכון למרץ 2014 הם מכרו מעל 30 מיליון אלבומים ומעל 29 מיליון סינגלים. הן מחזיקות בשיא של 27 סינגלים רצופים שהגיעו למקום הראשון במצעדים ביפן, וקליפ עם 118 מיליון צפיות ביוטיוב.

באוקטובר 2006 הכריזה הלהקה על אודישנים לקבוצה השניה ובחרו 13 בנות מתוך כמעט 13 אלף שנבחנו.

עוד דברים מעניינים. מרטי פרידמן הצטרף למכונה המשומנת היטב של AKB48 ככותב ומעבד. פרידמן ידוע ביותר כגיטריסט של להקת המטאל  MEGADEATH.

Megadeths-Marty-Friedman-Explains-Why-Hes-a-Fan-of-AKB48s-Summer-Hit-Labrador-Retriever-620x400

אולם ההופעות של הלהקה מלא תמיד עד אפס מקום וזאת למרות שהן מופיעות מדי יום ביומו. הכרטיסים יקרים וצריך להזמין זמן רב מראש.

כשיוצא סינגל חדש, המעריץ הטינאייג'ר הממוצע רוכש שלושה עותקים: אחד לשמוע, אחד לשמור בארכיון ואחד להחליף עם חברים. כאשר הלהקה מוציאה דיסק ומכניסה לתוכו קלף אקראי עם דיוקנה של אחת הזמרות בהרכב, כמות המכירות קופצת כו המעריצים קונים מספר רב של עותקים זהים עם קלפים שונים כפריטי אספנות.

כתבות נוספות

לשחות בתוך הצלילים עם ענת פורט

בשבוע שעבר הוזמנתי להקשיב לקונצרט של ענת פורט במקום שנקרא "התיבה" ביפו. לא ידעתי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *